System alarmowy JABLOTRON 100

Pobierz katalogi systemu


   

Obejrzyj interaktywną prezentację systemu alarmowego

Prezentacja multimedialna systemu alarmowego JABLOTRON 100

Opis JA-100

Jablotron 100 (JA-100) jest najnowszym systemem alarmowym przeznaczonym do małych, średnich oraz dużych instalacji alarmowych. Cechuje się niezwykłą prostotą obsługi dzięki innowacyjnemu, opatentowanemu systemowi dopinanych modułów sterujących do klawiatur oraz elastycznością przy projektowaniu instalacji alarmowych, dzięki zastosowaniu szyny cyfrowej BUS, topologii drzewa oraz rozbudowanym możliwościom technicznym central.
JA-100 to system alarmowy hybrydowy (przewodowo-bezprzewodowy)
Jablotron 100 (JA-100) należy do systemów tzw. hybrydowych, łączących zalety instalacji przewodowych i bezprzewodowych (868 MHz). Oba rozwiązania są bardzo rozbudowane i ciągle ulepszane poprzez wprowadzanie nowych urządzeń do oferty JA-100. Najmocniejszą jednak stroną tego alarmu jest możliwość bezproblemowego łączenia rozwiązań przewodowych i bezprzewodowych przy projektowaniu oraz późniejszej rozbudowie systemu.

Dzięki takiemu połączeniu technologii projektowanie alarmu do domu czy biura jest niezwykle elastyczne. Pozwala to na bardzo łatwe rozwiązanie problemów z zasięgiem urządzeń bezprzewodowych (rozwiązania przewodowe) oraz na wykonanie instalacji systemu w miejscu gdzie nie można lub nie chcemy kuć ścian pod instalację przewodową.
 

Możliwości techniczne

Parametry centrali JA-101K JA-106K
Max. liczba urządzeń (przewodowych i bezprzewodowych) 50 120
Liczba niezależnych stref 6 15
Max. liczba wyjść programowalnych PG 8 32
Liczba użytkowników 50 300
Max. liczba modułów radiowych dla centrali 3 3
Magistrala BUS 1 × 500m 2 × 500m
Karta pamięci 1 GB 1 GB
Wbudowany komunikator GSM / GPRS GSM / GPRS / LAN
Liczba użytkowników do powiadomienia 8 30
Max. obsługiwany akumulator 2.6 Ah 18 Ah
Pobór pradu (stały) 125 mA 1.2 A
Pobór prądu (maksymalny) 1A 2A
Możliwość podłączenia czujek analogowych TAK (wymagany moduł JA-111H lub JA-116H) TAK (wymagany moduł JA-111H lub JA-116H)
 

Intuicyjna obsługa systemu

Intuicyjna i prosta obsługa systemu Jablotron 100Jablotron 100 został zaprojektowany przede wszystkim z myślą o użytkownikach i łatwej obsłudze również przez dzieci i osoby starsze. Posiada innowacyjne rozwiązanie wizualizacji stanu alarmu i wyjść programowalnych PG na każdym etapie obsługi, dzięki opatentowanemu systemowi dopinanych modułów sterujących JA-192E do klawiatur i czytników RFiD.

Dzięki zastosowaniu dużych podświetlanych kontrolek-przycisków w module JA-192E użytkownik intuicyjnie reaguje
i obsługuje system alarmowy oraz wykorzystuje funkcje automatyki domowej.

Każdy moduł JA-192E posiada kontrolki-przyciski które
w zależności od emitowanego koloru oznaczają:

  • czerwony - system / sekcja uzbrojona lub/i włączone sterowanie urządzeniem,
  • żółty – sekcja częściowo uzbrojona
    (wykorzystywane w tzw. „strefach nocnych” ),
  • zielony – system / sekcja rozbrojona lub/i wyłączone sterowanie urządzeniem.
Moduły mogą być oznaczone etykietą dla identyfikacji funkcji lub strefy. W zestawie znajduje się również aplikacja umożliwiająca szybkie wygenerowanie i wydrukowanie potrzebnych etykiet.

Dodatkowym ułatwieniem obsługi systemu alarmowego JABLOTRON 100 jest możliwość wprowadzenia do całej instalacji dowolnej liczby klawiatur lub czytników RFiD oraz skonfigurowania (dzięki dołączanym panelom JA-192E) każdego z tych urządzeń do wybranych sekcji i funkcji sterowanych urządzeń tj. oświetlenie, brama wjazdowa, rolety, etc..

Dzięki takiemu rozwiązaniu każda klawiatura dostosowana będzie tylko do odpowiedniego pomieszczenia (lub pomieszczeń) i funkcjonalności z zachowaniem przejrzystości i łatwości obsługi (ograniczona do minimum liczba segmentów JA-192E).