Czujuki z aparatem

Pierwszym rozwiązaniem służącym do wizualnej weryfikacji alarmu była czujka ruchu
z aparatem cyfrowym. W przypadku włamania jej zadaniem było wykryć to zdarzenie a następnie wykonać serię zdjęć napastnikowi i przesłać ją za pomocą centrali alarmowej do centrum monitorowania alarmów. Takie rozwiązanie zostało wprowadzone już w poprzedniej serii systemów – JABLOTRON 80.

W raz z wejściem systemu JABLOTRON 100, rozwiązanie to zostało ulepszone. Użytkownik, nie tylko otrzymuje wykonane przez czujkę zdjęcie na telefon, ale dodatkowo ma możliwość samodzielnie zdalnie wykonania zdjęcia.

Kamery JABLOTRON

Kolejnym rozwiązaniem wprowadzonym przez producenta są kamery cyfrowe IP.

Do wyboru mamy dwa rodzaje kamer IP (kopułka oraz tuba), które łączą się z centralą alarmową przez chmurę.

  • Kopułka (JI-111C) jest kamerą, która zwykle montowana jest wewnątrz budynku. Cechą ją charakteryzującą jest duży kąt widzenia.
  • Tuba (JI-112C) to kamera, która jest montowana na zewnątrz budynku.
    W przeciwieństwie do kopułki, kamera tubowa ma mniejszy kąt widzenia, ale dłuższy zasięg.

Stosując kamery Jablotron możliwe jest zaprogramowanie zdarzeń, o których otrzymamy informację na telefon wraz z krótkim nagraniem. Może to być nie tylko informacja o włamani, ale np. system może Cię poinformować czy dzieci wróciły już ze szkoły.

Zalety rozwiązania

Bardzo dużą zaletą zastosowania kamer Jablotron jest fakt, że całość (wideo weryfikacja i system alarmowy) znajduje się w jednej aplikacji MyJABLOTRON, dzięki czemu kontrola i zdalny podgląd tego co dzieje się na obiekcie, jest niebywale sprawne i wygodne.

Do jednego systemu można podłączyć nawet do 20 kamer, jednak z reguły w przypadku małych domków wystarczają 2-3 kamery, które pozwolą nam na szczegółowy podgląd budynku.

Za pomocą jednej aplikacji, możemy sprawdzić, czy przyjechał kurier z przesyłką, na którą czekasz i jednocześnie z pozycji tej samej aplikacji odtworzyć mu bramę.

Wsparcie techniczne i pomoc

Aby dowiedzieć się więcej o produktach Jablotron służących do wideo weryfikacji przejdź na naszą stronę wwwOchronaDomu.pl (i tu link do wideo weryfikacji)  W celu dobrania optymalnego rozwiązania, zachęcamy do kontaktu z naszym działem handlowym poprzez stronę www.OchronaDomu.pl.

X