Nowe produkty JABLOTRON

 JA-84P Bezprzewodowy czujnik ruchu z wbudowaną kamerą

Czujnik JA-84P w przypadku wykrycia ruchu w chronionym obszarze w momencie gdy System alarmowy jest uzbrojony zrobi 4 zdjęcia. Zdjęcia są przechowywane w pamięci czujnika i można je przeglądnąć lub zgrać poprzez port USB (dokładnie tak samo jak w przypadku aparatów cyfrowych).

 

Wykonane zdjęcia są również przesyłane bezprzewodowo do centrali alarmowej, która jeżeli jest wyposażona w komunikator IP (GSM lub LAN) przesyła skompresowany obraz na serwer, telefon komórkowy lub do stacji monitorowania.

 

Głównym zadaniem czujnika jest weryfikacja czy alarm został faktycznie wzbudzony przez osobę niepożądaną. Czujnik posiada wbudowaną lampę błyskową co ułatwia prawidłowe naświetlenie w trakcie robienia zdjęcia lecz również dodaje nowych funkcji czujnikowi opatentowanych przez firmę Jablotron:

 
  • Błyśnięcie światła powoduje zwrócenie uwagi włamywacza co zwiększa prawdopodobieństwa, iż kolejne ze zdjęć będzie obejmowało twarz napastnika.
  • Błyśnięcie lampy jest również informacją dla napastnika, iż został wykryty i rozpoznany przez System alarmowy, co zmniejsza prawdopodobieństwo dalszych zniszczeń lub kradzieży.

Czujnik jest zasilany z dwóch baterii litowych (2 AA, 3V), których przeciętna żywotność wynosi 3 lata. Umieszczona w czujniku kamera przesyła zdjęcia czarno białe o rozdzielczości 160 x 120. Aby transfer zdjęć był możliwy, centrala musi być wyposażona moduł JA-80Q.


JA-82K Hybrydowa centrala OASIS

JA-82K OASIS jest hybrydową centralą, która umożliwia w pełni dostosowanie jej do potrzeb użytkownika. Płyta główna centrali wyposażona jest w 4 linie przewodowe i w takiej postaci może być wykorzystywana przy zabudowie małych systemów alarmowych. Centrale można rozszerzyć o kolejne 10 linie przewodowych poprzez dołączenie do niej modułu JA-82C.

 

Dołączenie do centrali modułu JA-82R pozwoli na rozszerzenie jej o adresy bezprzewodowe. Maksymalnie rozbudowana centrala JA-82 posiada 50 adresów – przykładowo wykorzystując 12 linie przewodowych użytkownik będzie miał możliwość wykorzystania kolejnych 38 adresów na urządzenia bezprzewodowe.

Centrala JA-82K może być wyposażona w moduł komunikacji: JA-80Y (GSM/GPRS), JA-80V (LAN + PSTN) lub JA-80X (PSTN)

 RC-87 Osobisty przycisk paniki

Osobisty przycisk paniki może być noszony jak zegarek. Po przypinaniu RC-87 do centrali automatycznie będzie działać jak przycisk paniki. Możliwe jest również ustawienie innej reakcji. Można tego dokonać w trakcie programowania centrali alarmowej. Przycisk RC-87 może współpracować również z AC82, UC-82 lub wzbudzać syrenę wewnętrzną JA-80L.

 

Przycisk RC-87 posiada trzy trybu reakcji wybierane w trakcie zakładania baterii. Wg ustawień fabrycznych RC-87 posiada reakcje opóźnione o 5 sekund tak by można było odwołać alarm poprzez ponowne wciśnięcie przycisku. Czas opóźnienia jest wskazywany przez dźwięk i miganie diody LED. Druga opcja jest uruchomienie alarmu zaraz po wydaniu sygnału dźwiękowego. Ostatni typ reakcji to natychmiastowa cicha.

 

Przyciski jest wodoodporny. Jest zasilany bateria litowa, której przeciętny okres żywotności wynosi 3 lata. Przycisk regularnie dokonuje autotestu przesyła informacje do centrali.


JA-80X Komunikator telefoniczny

JA-80X jest komunikatorem telefonicznym przeznaczonym do centrali typu JA-8x. Pozwala na przesyłanie raportów o zdarzeniach jakie miały miejsce w chronionym obiekcie na 4 numery tel. Pozwala na nagranie 7 wiadomości głosowych.

Moduł JA-80X umożliwia również zdalne sterowanie systemem poprzez przypisanie klawiatury telefonu. Pozwala na przesyłanie raportów do stacji monitorowania (poprzez protokół CID). Moduł JA-80X można zastosować jako zapasowy tor transmisji podłączając go jednocześnie z dialerem JA-80Y.


 Bluetooth JA-80BT

Po podpięciu do centrali umożliwia bezprzewodowe połączenie z komputerem i programowanie oraz sterowanie systemem przy użyciu oprogramowania ComLink.
 GD-04 Komunikator GSM

 

Jest to zestawienie dwóch przekaźników (5A / 250VAC) sterowanych poprzez telefon komórkowy. Do urządzenia można przypisach maksymalnie 100 numerów telefonicznych (np. do sterowani brama wjazdowa na parkingu).

Dodatkowo urządzenie posiada 4 wejścia (od A do D). Informacja o zwarciu z masa może być przesyłana SMS’em na 8 numerów tel.

 

Komunikator można zaprogramować poprzez wiadomości SMS lub z komputera przy użyciu oprogramowania GDLink lub zdalnie poprzez komputer podłączony przez bluetooth i stronę internetowa www.GSMLink.cz. Komunikator jest zasilany przez 12V DC.